Biyografi


Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Ebru Ayarcı, üniversite yıllarında klasik gitar ve solfej eğitimi aldı.

Dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı Okay Temiz’in 1998 yılında Türkiye’ye dönüşünden sonra başlattığı ritim kursu ile perküsyonla tanıştı ve 2001 yılında perküsyonu profesyonel işine dönüştürerek Okay Temiz ile çalışmaya başladı. “Okay Temiz Ritim Atölyesi”nin Türkiye’nin ilk ve en büyük ritim-perküsyon okulu olmasında öncülük etti.

Okay Temiz Ritim Atölyesi eğitmeni ve koordinatörü olarak 2002 yılında Okay Temiz önderliğinde, 206 ritim öğrencisi ve çeşitli ülkelerden sanatçıların da katıldığı 9. Uluslararası Caz Festivali’nde Harbiye Açık Hava Tiyatrosu sahnesinin en kalabalık grup konserinde grubun başında sahne aldı.

2003 yılından itibaren yetişkinlere verdiği eğitimlerin yanı sıra “çocuklar ile ritim eğitimi” konusunda uzmanlaşarak çeşitli yuva, anaokulu ve kolejlerde 2-12 yaş arası çocuklara ve 13 yaş üstü gençlere ritim eğitimi vermeye başladı.

2004 yılından itibaren yurt içi ve yurt dışında Orff eğitimlerine katıldı.
Deneyimlerini ve Okay Temiz’den aldığı ritim eğitimini, Orff eğitimleri ile harmanlayarak kendi eğitim stilini oluşturdu.

Eğitmenliğinin yanısıra, dünyaca ünlü perküsyonculardan yurt içinde ve yurt dışında eğitimler alarak farklı kültürlere ait perküsyon enstrümanlarını çalma konusundaki deneyim ve bilgisini artırdı.

2009’da Türkiye’de bir ilke imza atarak, Batı Afrika ülkelerinden Gine’ye gidip dünyanın 1 numaralı djembe ustası olarak kabul edilen Mamady Keita’dan “Djembe”, “Dunun” ve “Balafon” eğitimleri aldı.

Ebru Ayarcı Perküsyon Atölyesi

2013 yılı sonunda kendi atölyesini kurdu. Ebru Ayarcı Perküsyon Atölyesinde çocuk, yetişkin grupları ve firma çalışanları eğitimlerine devam etmektedir.

Ebru Ayarcı Biyografi Fotoğraf Galerisi