Çocuk Perküsyon Atölyesi

Çocuk Perküsyon Atölyesi

Çocuk Perküsyon Atölyesi’nde eğitim profesyonel enstrümanlarla yapılmaktadır.

Çocuk perküsyon atölyemizde 20 yıllık deneyimimizle eğitimlerimiz devam ediyor.

Çocuklar için ritim / perküsyon eğitimlerimizi 4-5 yaş, 6-9 yaş ve 10-15 yaş aralıklarına göre sınıflandırılmış 3 ayrı grupta gerçekleştirmekteyiz

Derslerde Afrika, Brezilya ve Türk ritimleri profesyonel enstrümanlarla öğretilmektedir.

İstanbul‘da çocuğunuz için ritim kursu arıyorsanız. Atölyelerimiz İstanbul’un Avrupa Yakası’nda (Bomonti / Şişli) ve Anadolu Yakası’nda (Küçükyalı) sizin için ideal perküsyon kursu ortamını sağlamaktadır.

Kayıt ve bilgi için: 0539 975 89 99 – info@ebruayarci.com

Çocuklarda Ritim Eğitiminin Önemi

Erken yaşlarda müzikle tanışan çocuklar yeteneklerinin gelişimi ve yaratıcılıkları konusunda ilerleme göstermektedirler.Özellikle de insanoğlunun daha anne karnındayken tanıştığı ritim duygusunun küçük yaşlarda çeşitli yöntemlerle eğitmenler yardımıyla geliştirilmesi müzik eğitimine temel oluşturmaktadır.

Çocuklar için bateri eğitimi

Çocuklar için bateri eğitimi

Çocukların ritim eğitimini kolay algılaması ve tepkide bulunması aslında doğuştan itibaren içlerinde bulunan ritim duygusunun açığa çıkarılmasıdır. Duyduğu ritimleri aynı şekilde aktarabilme, zamanlama, tempoyu yakalayabilme, müzikle hareket edip durabilme, dinlemeyi öğrenme, bir enstrüman çalabilmeyi öğrenme ritim eğitiminin temel taşlarını oluşturmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda çocuk üzerinde zamanlama duygusu, konsantrasyon süresinin artması, hafızanın gelişmesi, duyulan ritmin ya da müziğin beyin, kulak ve ellerle koordinasyonunun sağlanması, dinlemeyi öğrenme, grup çalışmasını öğrenme gibi çok önemli gelişimler gözlemlenir. Böylece çocuğun bir grup içerisinde birey olarak uyum sağlaması; özgüveninin gelişmesinde, sosyalleşmesinde, kendi yeteneklerini keşfetmesinde, paylaşmayı öğrenmesinde, kendini kontrol edebilmeyi, durabilmeyi öğrenmesinde büyük önem taşımaktadır.

Yapılan araştırmalar, müzik eğitiminin bireyin diğer alanlardaki gelişimine ve başarısına da katkıda bulunduğunu göstermiştir. Konsantrasyonun arttırılması, sosyalleşme, kendini ifade edebilme konularında fayda sağlayan müzik eğitimi için okul öncesi dönem en önemli dönemlerdir. Ritim eğitimi müzikte temel eğitimdir.

 

Çocuk Perküsyon Atölyesi’nde Eğitim

Çocukların ritmik yetenekleri, dinlemeleri, yaratıcılıklarını geliştirmeleri için doğru yönlendirilmeleri gerekmektedir. Ritim eğitimi verilirken öğretilen enstrümanın doğru tutulması, doğru sesleri çıkarabilmek için yapılması gerekenler, oturuş pozisyonu, ellerin doğru kullanılması, temiz seslerin çıkarılması konusunda eğitimcilerin doğru yaklaşımları çok önemlidir. Özellikle okul öncesi çağda, ritim eğitiminde eğitmenin çocuklara yaklaşımı çok önemlidir.

Oyunlarla yapılan eğitimde hem çocuklar çok eğlendikleri için çabuk öğrenecekler, hem de kalıcı ve etkili bir öğrenme sağlanacaktır.

Eğitim süresince çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeleri için gereken durumlarda ve zamanlarda serbest bırakılmaları, keşfetmelerinin sağlanması çok faydalıdır. Grup çalışmalarında çocukların birbirlerini dinlemeleri, çalınan enstrümanları tanımaları, farklı enstrümanları bir arada kullanmaları konusunda iyi bir eğitim gereklidir.

Müzikal yetenek doğuştan gelmekle birlikte doğru yönlendirmeler ve eğitimlerle geliştirilmesi de mümkündür.

Çocuk Perküsyon Atölyesi

Çocuklar için perküsyon atölyesindeki derslerden bir görünüm


Çocuk Perküsyon Atölyesi Kayıt Formu
Çocuklar İçin Perküsyon Atölyesi Kayıt Formu